INTERNATIONAL HOUSE-NICE

International House 1953 yılında ilk okulunu Cordoba İspanya’da açmıştır. İngilizce öğretmen eğitimi olan CELTA kursunu ilk olarak sunan okul International House şu anda 160’ın üzerinde okulu ile 50 ülkede hizmet vermektedir.

International House 1953 yılında ilk okulunu Cordoba İspanya’da açmıştır. İngilizce öğretmen eğitimi olan CELTA kursunu ilk olarak sunan okul International House şu anda 160’ın üzerinde okulu ile 50 ülkede hizmet vermektedir.International House Nice, 1985 yılında, hala kurumun müdürlüğünü yapmakta olan William Rubinstein tarafından kurulmuştur. Okulumuz, Nice’in merkezinde olan yeni binasına taşınmış olup, şu anda Nice’in Rossini sokağında yer almaktadır. International House’un  Fransa’nın Nice şehrinde bulunan okulu konumu itibariyle gayet güvenli ve kaliteli denilebilecek bir residential bölgede bulunur.

Okul tren istasyonuna 5 dk.lık, ana cadde olan Avenue Jean Médecin’e 6 dk.lık, deniz kenarına ise 7 dk.lık yürüme mesafesindedir.

IH, ödülleri ve ortaklıkları ile tanınmaktadır ve bunlar Fransızca derslerini öğrencilere en iyi biçimde sunduklarının bir göstergesi niteliğindedir.

20 yıllık bir binanın birinci katını kapsayan yeni 400 metrekarelik okulda, her biri son teknoloji ekipmanlarla donatılmış sekiz geniş sınıf bulunmaktadır. Öğrencilerin çoğu Avrupa, Japonya ve Kuzey ve Güney Amerika’dan gelmektedir. Birçoğu, aile yanı konaklamayı tercih ederek Fransızca konuşmanın ve Fransız kültürüne entegre olmanın avantajlarında yararlanmaktadır.

Okuldaki tüm öğretmenler “Native” dir. Okulda eğitim veren öğretmenlerin hepsi sürekli olarak izlenir ve “Yabancı Dil Öğretimi” için Avrupa Konseyi’nin teknolojisine ve tavsiyelerine uyum sağlamalarına izin veren düzenli eğitim kurslarına katılırlar.

Okulda Sunulan Programlar:

Genel Fransızca Dersleri,

DELF/DALF Hazırlık Kursu,

Özel Dersler,

Öğretmenler için Eğitim Kursu,

Gençler için Yaz Programı

International House Nice veya diğer okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.