Ben bu yazıma başlarken çok samimi olsun istiyorum. Hiçbir şekilde abartı olmadan yaşadıklarımdan yola çıkarak anlatacağım bu yüzden tüm samimiyetime güvenebilirsiniz. Ben bundan 1.5 sene önce hiç yurtdışına çıkmamışken bir şekilde okulumun yaz tatilinde Kanada’ya gitmek istedim. Bu dönem ailem için çok zordu çünkü hangi acentaya başvuracağınız veya güveneceğiniz büyük bir sorundu… özellikle aileler için. Uzun araştırmalar sonucu karşıma Nur Hanım çıktı. Zaten gülümsemesi yakından ilgisi ve samimiyeti ile hemen güveniyorsunuz J Bizde Nur Hanım ile yola devam ettik ve en kısa zamanda Kanada işlerim halloldu ve gittim. Burada ne kadar kolay gibi anlatsam da gerçekten çok zor bir dönemdi çok gergindim. Toronto’ya vardığımda çok ağladım, ailemi özledim, durmadan Nur Hanım’ı aradım. Kendi ailem gibi bana yardımcı oldu hatta orada tanıdıklar buldu bana yardımcı oldular. Tüm bu olaylar böyle giderken ben 1.5 aylığına gittiğim Toronto’ya o kadar çok alıştım ki Türkiye’ye dönüş uçağım kalkarken uçağa binmekten vazgeçip Toronto da kalmaya karar verdim. Nur Hanım da dahil gerçekten herkes şok olmuştu. Ancak yeni bir yere gitmek, ayaklarınızın üstünde durabilmek, Hintlisinden tutun Brezilyalısına kadar her ülkeden insanlar edinmek dünyada hiçbir yerde yaşayamayacağınız bir duygu. Nur hanım beni o kadar iyi yönlendirmişti ki ben tek başıma dahi olsam yaşamak istediğim ülkeyi bulmuştum. 1 ay diye çıkıp 1 seneye yakın kalmaya karar verdiğim bu yolculuğumda hayallerimin peşinden gitmeyi öğrendim. Toronto da paramı biriktirip diğer eyaletleri dolaştım, hatta yine aylarca para biriktirip, eşyalarımı satıp hayalini kurduğum Küba’ya bir gece bilet aldım ve gittim. Eğer ben Toronto’ya gitmeseydim bunların hiçbirisi gerçek olamayacaktı. Şu anda Pelin hanım ile bu yolculuğumu tamamlamak istiyorum Toronto da ki hayal ettiğim koleje başvurumu gerçekleştiriyoruz. Benim onlara güvenim sonsuz, ayrıca sevgim ve saygımda sonsuz. Benim kendimi bulmamda, hayallerimi gerçekleştirmem de yardımcı oldukları için çok minnettarım. Çünkü şu an beni Toronto da bekleyen en yakın arkadaşlarım Fransız, Japon ve Venezuelalı. Türkiye’ye dönerken çok ağladım. İnanın kendi ayaklarının üstünde dünyanın en ucunda durabilmesi ve bir şeyleri başarabilmesi kadar güzel bir şey yok. Orada aşık oluyorsunuz, orada parasız kalıyorsunuz para kazanmanın tüm yollarını arıyorsunuz, orada tek başınıza ev arıyorsunuz bu yolculukta size yardımcı olanlar apayrı dil ve dinden insanlar oluyor. Sırf bunu yaşamak için 1 aylığına bile olsa gidin. Ve bu yolculukta size Mayla Abroad yardım etsin…:)

Sude K.ILAC Toronto

Merhabalar,

Biz iki arkadaş 2017 yılında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Kanada’da eğitimimize devam etmek istiyorduk. Kendimiz bir danışman yardımı almadan 2 okula başvuru yaptık ve ikisinden de ret aldık.  Sonra Pelin Hanım ile tanıştık. Tanışabileceğimiz en ilgili ve işini en iyi şekilde yapan sıcakkanlı bir danışmandı. Her isteğimizi göz önünde bulundurarak sadece 1 hafta içinde bizi kabul edebilecek bir okul buldu. Başvuru sürecince, kabul sürecinde, okul ödemesinde ve vize başvuru sürecinde bizimle birlikte o da heyecanlandı. Ve en sonunda şuan hem okuldan kabulümüzü aldık, hem konaklamamızı ayarladık hem de vizelerimiz alındı. Pelin Hanım olmadan 2 ay gibi kısa bir sürede bunu kendi başımıza başarmamız imkansızdı. İşini gerçekten çok iyi yapan ve bir abla gibi bizimle ilgilenen Pelin Hanım’a ne kadar teşekkür etsek az. Danışmanınıza güvenmek bu süreçte en önemli olaydır, çünkü geleceğiniz adına verdiğiniz büyük bir karardır. Biz Pelin Hanım’la çıktığımız bu yolda Pelin Hanım’a güvendik ve güvenimizin karşılığını da fazlasıyla aldık. Teşekkürler Mayla Abroad ve tabiki Pelin Hanım.

Ilgaz ve ArdaFanshawe College, Information Security Management, Graduate Certificate Program
Merhaba ben Deniz. Gecen yıl ingilizce eğitimi için yurt dışına gitmeye karar verdim. Fakat ilk yurtdışı  deneyimim olacaktı bu yüzden endişeliydim. Taaki Nur Hanımla tanışıncaya kadar:) Beni çok cesaretlendirdi. İlk önce birlikte ülke seçtik ve sonrasında da okul… Kanada için vize almak cok zordur. Vize dosyamla gerçekten ilgilendi ve vize alabilmem için çok uğraştı. Deniz vizen geldi diye beni aradığındaki mutluluğumuzu anlatamam.. Sonrasinda Toronto – Kanada serüvenim basladı.
Dört ay boyunca çok iyi bir ailenin yanında kaldım. Birlikte sürekli gezdik. Gerçek bir aile olduk. Ayrılırken çok üzüldük ama şimdi orada ikinci bir evim var gibi hissediyorum.
Eğer 3 ay ve üzeri bir eğitim düşünüyorsanız size kesinlikle Toronto’yu tavsiye ederim. Boş vakitlerinizde yapabileceğiniz çok fazla şey var. Fiyatlar açısından da daha uygun. Eğitimi çok iyi. En önemlisi de insanları çok sıcakkanlı. Tekrar fırsatım olsa tekrar Kanada Toronto’ya giderim.
Danışmanım Nur Hanım’a da bu süreçte verdiği destek için çok teşekkür ederim. Dört ay boyunca hep iletişimdeydik. Danışman gerçekten çok önemli. Umarım sizde danışman tercihinde benim kadar şanslı olursunuz.
Sevgilerle,
Deniz K.16 Hafta Toronto

Merhaba, ben Nazlı. Geçen yıl üniversiteden mezun oldum ve dilimi geliştirmek için yurt dışı dil eğitimi arayışına girdim.

Bu esnada Eğitim Danışmanım Nur hanım ile tanıştım. Şimdi iyi ki de tanışmışız diyorum! Ben tercihimi Toronto- Kanada’dan yana kullandım. 6 ay boyunca aynı aile ile konakladım. Ve gerçekten ailem gibi oldular. Şimdi çok özlüyorum.. Oradan dönerken hüngür hüngür ağlayacağımı söyleseler güler geçerdim herhalde… Açıkçası bu benim ilk yurtdışı tecrübemdi ve gitmeden evvel Nur hanım ile konuşurken bile panikten gözlerim doluyordu ama hiçbir şey korktuğum gibi olmadı.Gidişimin 3.gününde kırk yıllık oralı gibi dolaştım sokaklarda:) Her şey gerçekten mükemmeldi. Nur hanım’a ilgisi ve beni cesaretlendirdiği için teşekkür ederim.

nazlikarakulak@gmail.com

Nazlı K.ILAC Toronto

Merhaba ben Kaan. Nasıl başlasam bilemiyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra yurt dışında
İngilizce eğitimi almaya karar verdim ve araştırmaya başladım. Doğal olarak çok fazla firma ve çok
fazla danışmanla görüştüm. Yaklaşık 1-1.5 yıl süren bu süreçte ailemle birlikte çok fazla araştırma
yaptık. En sonunda Pelin Ablayla tanıştım ve tanışır tanışmaz hatta daha aradan 1 ay bile geçmeden
vize işlemlerine başladık. Görüştüğüm danışmanlar arasında bana en çok yardımcı olan en samimi
davranan ve birçok alternatif sunan tek danışmandı diyebilirim. O kadar samimi bir insan ki
anlatamam size. İlk hedefimiz Kanada olmuştu, ben oraya gitmek istiyordum. Fakat üzücü bir şekilde
Kanada başvurumuzdan ret aldık. İnanın bana Pelin Abla benden daha fazla üzüldü. Tam o sıralarda
da Hande Abla işe başladı kendisi artık şanslı mı geldi bilemeyeceğim ama benim vize işlemlerim
olumlu gitmeye başladı. Kendisi de çok tatlı ve güler yüzlü bir insan. Ofise gittiğinizde size
müşterileriymişsiniz gibi ya da öylesine bir insanmışsınız gibi davranmıyorlar. Resmen o süreçteki
heyecanı o stresi sizinle birlikte yaşıyorlar ve sonucu ne olursa olsun her zaman destek oluyorlar.
Kanada vizemden ret yedikten sonra hemen alternatifleri araştırdık ve İngiltere’ye başvurmaya karar
verdik ve 1 hafta geçmeden başvurumu yaptık. Ben Kanada’da reddini aldığım için İngiltere vizemin
çıkacağını pek düşünmüyordum. Fakat aradan 8 gün gibi kısa bir süre geçtikten sonra vizem çıktı.

İnanamadım! Hande Ablayla Pelin Abla benden daha fazla sevindi diyebilirim size. Şu anda İngiltere’deyim. Buraya geleli 3 hafta olacak ve gün geçtikçe ne kadar doğru insanlarla çalıştığımı daha iyi anlıyorum. Gerçekten çok samimi içten güler yüzlü harika insanlar. Hedeflerimi gerçekleştirmemde yardımcı olan ve her daim bana destek olan bu insanlara tekrar teşekkür ediyorum ve bir dakika bile düşünmeden onlarla çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Kaan MANAPLSI- Language Studies International, Brighton

Herkese selam,

Geçen yaz üniversiteden mezun olduktan sonra yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için planlarım vardı. İzmir’de görüştüğüm birkaç eğitim danışmanlığı şirketi arasında bana en samimisi “Mayla Abroad” olarak göründüğü için, bu yolculukta onların bana eşlik etmesini tercih ettim ve her şey beklediğim gibi sıkıntısız ve keyifli geçti.

Yüksek lisans eğitimi öncesinde kısa bir dönem, eğitim almak istediğim ülke olan İngiltere’de yaşama deneyimi elde etmek istedim. Bu doğrultuda Pelin Hanımın sunmuş olduğu alternatiflerden en uygun olanını seçerek hızlı ve sorunsuz bir şekilde 6 haftalık dil eğitim programını Brighton’da tamamladım. Eş zamanlı olarak Pelin Hanım ile irtibatta kalarak yüksek lisans başvurularımızı da tamamlayıp, prosedürleri çabukça atlayıp sadece eğitimimle ilgili kısma odaklanmış oldum.

Yaşadığım şehir Brighton’dan oldukça memnun kaldım ve sorun yaşayan bir kimse olduğuna şahit olmadım tercih ettiğim okul ise şehrin en köklü okullarından olan “St Giles” dil okulu idi. Okul ve şehir beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Şehri, dil okulumu ve tabi ki Mayla Abroad şirketini hepinize tavsiye ederim.

Necmi İŞÇİ

St Giles International- Brighton

Necmi İşçi

 Merhaba,

 Üniversiteye başladıktan sonra yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak en büyük hayallerimden biri oldu.Yaptığım araştırmalar sonucunda benim için en uygun ülkenin Almanya olduğunu farkettim ve Almanca eğitimi almaya başladım.Hem dilimi geliştirmek hem de yurt dışı deneyimi edinmek için yaz tatilimde Almanya’da dil kursuna gitme kararı aldım.Tam da bu süreçte Pelin Hanım ile tanıştım.Pelin Hanım ve Hande Hanım benim için canla başla araştırmalar yapıp hangi okulun, hangi programın doğru olacağı ile ilgili alternatifler sundular ve kafamdaki soru işaretlerini de yanıtlamama yardımcı olduktan sonra Münih’teki DID Dil Okulu’na kayıt oldum.Kayıt işlemleri oldukça hızlı bir şekilde tamamlandı ve 4 haftalık Münih maceram başlamış oldu.DID Dil Okulu’ndan eğitim olarak oldukça memnun kaldım.4 hafta boyunca sayısız arkadaş edindim, bulunduğum şehirde yüksek lisans için okul araştırmaları yapıp bu okullarla tek tek görüşme fırsatı buldum.Ama en önemlisi gelecekte yurt dışında eğitim almak isteyen biri olarak kendimi deneme fırsatı edinmiş oldum.Pelin Hanım’ın yardımı ve desteği sadece kayıt aşamasında değildi, 4 haftalık kursum boyunca yaşadığım her zorlukta ve her sıkıntıda bana yardımcı oldu.Kimseyi tanımadığım ve yalnız başıma olduğum bir ülkede her adımımda kilometrelerce öteden tüm samimiyeti ve içtenliği ile bana destek olan bir kurumun oluşu benim için büyük bir güven kaynağıydı.Yaşadığım bu güzel deneyimin her aşamasında bana yardımcı oldukları çin Pelin Hanım’a ve Hande Hanım’a teşekkür ederim.

Ceren Y.

DID Dil Okulu – Münih

Ceren Y.